Wyjazdy nurkowe

Zrób sobie przerwę w pracy i zaplanuj z nami nura w Krakowie na Zakrzówku!

7zakDla nurkujących w Zakrzówku czeka wiele atrakcji. Autobus ,zatopiony drewniany statek ,fiat 125p kombi ,
VW Transporter ,lustra ,szatnia robotników, niebieska nyska, policyjna skoda,2 samoloty. Pod wodą około na 6 metrze znajdziemy także tablicę upamiętniającą fakt , że w czasie II  wojny
światowej w kamieniołomie Zakrzówek pracował Karol Wojtyła. Warunki termiczne w Zakrzówku są podobne do tych, panujących w  większości polskich jezior. Widoczność pod wodą jest również unikalna jak sam akwen. W okresie listopad, grudzień wynosi około 20 metrów w zimie i wiosną koło 15 metrów. W lecie zależności od zakwitu wody widoczność waha się od 5 do 10 metrów. Sam akwen to zalany kamieniołom , wykuty w skale wapiennej .Jego głębokość maksymalna wynosi 31 metrów.

5zak
Wodę otaczają przede wszystkim pionowe ściany ,wznoszące się kilkadziesiąt metrów nad lustro wody. Nad wodę i zarazem na teren bazy wjeżdża się drogą ,którą wywożono kiedyś urobek z kamieniołomu. Droga ta ma też kontynuacje  pod wodą i wokół niej gromadzą się największe atrakcje tego nurkowiska . Na akwenie możemy spotkać olbrzymie płocie i ławice okoni ,które przyzwyczaiły się do nurków i nie są płochliwe. Trafić można również na pokaźne szczupaki, karpie oraz kilka jesiotrów. Natomiast dla podwodnego krajobrazu charakterystyczne są ramienice i zatopione drzewa.

Przypominamy , że jak zawsze możecie w wygodnym dla siebie terminie umówić się na nurkowanie turystyczne na Zakrzówku. Najlepszy termin to wiadomo  w środku tygodnia ( środa ,czwartek) super widoczność i kryształ woda lub weekend (sobota ,niedziela).

Jeśli nurkujemy w grupie powyżej 4 osób do poniesienia koszty to: 450 zł

wejściówka na Zakrzówek

– butla z powietrzem (II napełnianie)

– wypożyczenie sprzętu

– dojazd na miejsce i powrót

– zabezpieczenie tlenowe i opieka instruktora

5zak3zak2zak

W Polsce nurkujemy na Zakrzówku, koparkach w Jaworznie oraz na Mazurach i wrakach na Bałtyku.

Masz ciekawy pomysł na wyprawę ? Napisz do nas.

Poradnik kursanta

Poradnik kursanta

czyli jak przygotować się do nurkowania.